Gdzie kupić?

Asbis zaopatruje w najnowsze technologie klientów z całego kraju. Za znalezienia najbliższego punktu sprzedaży prosimy o skorzystanie z zakładki Gdzie kupić?

ASBIS: Rozwój z roku na rok

2015

 • Asbis dynamicznie rozbudowuje struktury sprzedażowe w krajach Europy Zachodniej: Wielka Brytania, Niemcy, Belgia, Holandia, Hiszpania
 • Rozwój produktów z gamy LED pod marką własną Canyon

2014

 • Asbis wprowadził do oferty gamę urządzeń Smart Home oraz Health Care pod marką własną Prestigio
 • Przychody spółki Asbis w Polsce wyniosły 105 milionów USD
 • Sprzedaż do 32 000 aktywnych klientów w 85 krajach
 • Asbis posiada 47 magazynów wewnątrzkrajowych
 • Centra dystrybucyjne znajdują się w Pradze, Dubaju oraz Shenzen
 • Asbis sprzedał ponad 4 miliony tabletów oraz ponad dwa miliony smartfonów pod marką własną Prestigio

2013

 • Przychody Grupy Asbis w 2013 roku przekroczyły 1.92 miliarda USD
 • W maju sprzedano milionowy tablet pod marką własną Prestigio
 • Wiosną 2013 marka własna Prestigio była liderem sprzedaży ośmiocalowych tabletów w Polsce (36% udziału w rynku)

2012

 • Przychody Grupy Asbis w 2012 roku przekroczyły 1.74 miliarda USD
 • W listopadzie wprowadzono do oferty smartfony pod marką własną Prestigio

2011

Po pierwszym kwartale 2011 możemy zauważyć:

 • Stabilny wzrost przychodów o 5,63% głównie dzięki rynkowi rosyjskiemu
 • Zysk brutto wzrósł o 25,97% po zmianach walutowych
 • Istotny +19,08% wzrost marży zysku brutto do 5,56%
 • EBITDA w I kw. 2011 wzrosła do 4.506 USD z 2.556 USD w I kw. 2010
 • Istotny wzrost zysku operacyjnego, brutto i netto

 • Prognoza została opublikowana 23 lutego 2011 r. przy założeniu, że nie będzie podwójnego dna w ekonomii, które mogłoby istotnie wpłynąć na rynki.
 • Po wynikach I kw. 2011, Spółka w pełni podtrzymuje prognozę na 2011 rok i oczekuje od +11,49% do +14,98% wzrostu przychodów oraz od +360,83% do +476,04% wzrostu zysku netto. 

2009

Z pewnością najbardziej wymagający i najtrudniejszy rok dla biznesu. Dzięki aktywnym działaniom firma szybko zareagowała na skutki światowego kryzysu finansowego.
Asbis rozszerza dystrybucję produktów Microsoft dla krajów europy wschodniej i południowej. Podpisuje szereg umów z dostawcami oprogramowania i uzyskuje status dystrybutora Lenovo Platinum IdeaPad.
Rok 2009 obfituje łącznie w 25 nowych umów dystrybucyjnych w tym Apple dla Gruzji i 9 krajów europy środkowowschodniej, Western Digital i Infortrend. Efektem zapobiegawczych działań firmy jest znaczący wzrost sprzedaży.

ASBIS year-on-year growth

           Coroczny wzrost przychodów (ASBISc Enterprises PLC)

2008

Powstają nowe oddziały na Łotwie, w Bośni i Hercegowinie. Turcja, Cypr i Łotwa rozpoczynają sprzedaż online przez ASBIS B2B. Asbis podpisuje umowę z firmami ABBY i Philips. Rozszerzeniu ulegają umowy dystrybucyjne z Microsoft, Dell, Corsair i Toshiba. Intel przyznaje nagrodę za znaczący wzrost sprzedaży płyt głównych. Firmy Microsoft i Dell honorują ASBIS nagrodami partnerskimi. ASBIS zanotował w 2008 r. wzrost przychodów o 7,1% rok do roku.

2007

ASBIS rozszerza dystrybucję notebooków Toshiba na kraje Europy południowej i wschodniej oraz podpisuje umowę dystrybucyjną z firmą Dell. Seagate i ASBIS obchodzą 15 rocznicę współpracy. Korporacja jednoczy działania w krajach Beneluksu ustanawiając odział ASBIS NL BV. ASBIS zostaje uznany Najlepszym Partnerem firm PGI i XpertVision odbierając jednocześnie wyrazy uznania od firmy Intel za znaczący wzrost sprzedaży. ASBIS zdobywa uznanie i zaufanie inwestorów na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

2006

ASBIS zdobywa 15 nagrodę firmy Intel od 1998 roku, tak samo jak nagrody od firm Kingston, Transcend, PQI i Info-Tek za wybitne osiągnięcia biznesowe. Nawiązuje także nowe umowy dystrybucyjne z Silverstone, Patriot i Toshiba. 25 października ASBISc Enterprises trafia na listę firm notowanych na londyńskiej giełdzie. Generuje obroty w rekordowej wysokości 1 miliarda dolarów.

2005

Firma obchodzi 15 rocznicę istnienia ASBIS Group i 10 rocznicę istnienia ASBIS Enterprises. ASBIS otrzymuje nagrodę honorową od firmy Intel za najbardziej innowacyjną i efektywną promocję rozwiązań mobilnych w regionie CEE i CIS oraz za najlepsze wyniki sprzedaży serwerów marki Intel. Firma nawiązała dystrybucję z większą ilością sprzedawców.
Foxconn i  Supermicro podpisały porozumienie z ASBIS. Ponad 15 lat obecności na rynku IT pozwoliło na ugruntowanie pozycji ASBIS jako znaczącego gracza wśród sieci dostawców komponentów komputerowych. 

2004

ASBIS otrzymuje tytuły „Najszybciej rozwijającego się dystrybutora elementów elektronicznych” w regionie EMEA, nagrodę „Dystrybutora Roku” marki PQI oraz Tripp Lite. ASBIS zakłada swoje biura w Afryce; szczególnie zaznacza swoją obecność w Afryce południowej.

2003

ASBIS dostaje status wyłącznego dystrybutora marki Seagate na Europę Wschodnią. Podpisuje także kontrakty z Adaptec, Sony Semiconductor & Electronics Solutions oraz Toshiba.
W ramach programu „Build Your Own Notebook” ASBIS rozpoczyna dystrybucję komponentów do składania komputerów przenośnych. ASBIS jest obecny w 25 krajach. Jego 36 biur generuje 680 milionów dolarów obrotu obsługując 11000 klientów przez 4 centra dystrybucyjne i 33 lokalne magazyny.

2002

ASBIS posiada aktywne 32 oddziały w 22 krajach.\Nowo otwarte biuro rozpoczyna swą działalność w Wielkiej Brytanii. ASBIS zyskuje miano dystrybutora roku w Bułgarii. Dochody spółki sięgają 540 milionów dolarów (jest to 44% wzrost w stosunku do roku 2001)

2001

Rozwój spółki na terenie Rosji – klienci zyskują możliwość zamawiania produktów lokalnie. ASBIS zyskuje tytuł „Najszybciej rozwijającego się dystrybutora na budujących się rynkach Europejskich”. Produkty Canyon są dostępne dla 10000 klientów w 20 krajach. ASBIS transportuje rekordową liczbę 1750000 sztuk dysków twardych.

2000

Centrum dystrybucyjne w Dubaju staje się głównym punktem zaopatrzenia na Azję Środkową i Zatokę Perską. Spółka osiąga obrót w wysokości 285 milionów dolarów. Jest znana jako największy dystrybutor komponentów komputerowych w Europie Wschodniej 

1999

Centrum dystrybucji w Pradze przeradza się w ośrodek zaopatrzenia klientów kluczowych na terenie Europy Środkowej i Wschodniej.

1998

Otwierają się nowe oddziały spółki w Czechach, Chorwacji, Jugosławii, Polsce, Rumunii, Bułgarii, Słowenii oraz na Węgrzech. Podpisany zostaje kontrakt dystrybucyjny z Quantum.

1997

ASBIS osiąga obrót w wysokości 100 milionów dolarów. Jest rozpoznawany jako najszybciej rozwijający się dystrybutor komponentów komputerowych na terenie EMEA. Podpisuje kontrakty dystrybucyjne z Intel, IBM oraz Chinatech. Otwarte zostają biura w Estonii i na Ukrainie.

1996

ASBIS zyskuje pierwszych partnerów w Rosji i Kazachstanie, co pozwala mu na dalszy rozwój.

1995

ASBIS Enterprises Limited rozpoczyna swoją działalność na Cyprze. Jest rozpoznawany jako główny dystrybutor Seagate w 5 krajach dawnego Związku Radzieckiego.